Pazar, Mart 22, 2009

Konya Evi

Konya usulü kebapçıları bilirsiniz. Yemesi zevkli ammaa ödemesi zahmetlidir... Etinizi kiloyla söylersiniz ödemesini de aynı şekilde yaparsınız... Konya Evi uzun zamandır gittiğim; fakat niyeyse yazmayı hep ertelediğim hesaplı sayılabilecek bir Konya kebapçısı... Konya Evi Anadolu Bulvarı 15. sokakta. CHP genel merkezinin yakınlarında.

Dönen Mevlana heykeli karşılıyor bizi Konya Evi'nde. Burada sadece kebap yok, etli ekmek, bıçak arası ve mevlana da iyi yaptıkları Konya yemeklerinden... Konya Evi'ne iki kıdemli yardımcı gurmemle gittim.


Aktı da aktı...

Konya Evi'nde yemeğinizi ayranlarıyla birlikte yemenizi tavsiye edeceğim. Büyük ihtimalle devir daimle sürekli dövdükleri ayranlardan ve tadı da bayağı iyi... Tabii bu iyilik bir ayran için yüksek fiyatı da yanında getiriyor... Yani "ayranları tazeleyelim" derken dikkat edin :) ...

Eğer hem saydığım bütün lezzetlerden (kebap, etli ekmek, bıçak arası, mevlana) tadayım hem de uygun bir fiyat ödeyeyim diyorsanız "Special Karışık" (niye specialsa!) yemenizi tavsiye edeceğim. Special karışık söylerseniz saydığım her şeyden tatmış oluyorsunuz ve mideniz de orta ölçülerdeyse doyuyorsunuz.

Efendim et fırında bir gün boyunca piştiği için artık ağza atınca kendini bırakıyor size sadece bir iki çiğneyip mideye yollamak kalıyor. Pide çeşitleri de Konya Evi'nde gayet başarılı. Eğer ben special istemem sadece pide çeşitlerinden yiyeceğim diyorsanız pideler orijinal olarak metrelik bir biçimde geliyor ve arkadaşlarınızla karış hesabı yaparken buluyorsunuz kendinizi.

Size tek tek şu şu kadar tuttu diye yazmamak için fiyatlı menüyü çok gizli yollarla çekip buraya koyuyorum.


Menuden de görebileceğiniz gibi fiyatlar uygun sayılır. Tabii porsiyonlar öyle canavar gibi gelmiyor ama yine de yeterli diyebiliriz. Ayran biraz tuzlu geliyor ama o da sanki special kebaptan daha special ;) ...

Konya Evi'nin telefonu: 284 32 03

4 yorum:

cimikartır dedi ki...

21. yüzyıla geldik, teknoloji aldı yürüdü, artık dünya global bir köy oldu ama şu konya tandır kebabını hala makul fiyata verebilecek esnaf icad olunmadı. kilosuna 80- 100 milyon istiyorlar abicim nedir bu aç gözlülük!

Adsız dedi ki...

Uzun süren sessizliğe son verdiğiniz için teşekkürler...

Ayşegül AYGÜN dedi ki...

ben blogunuzu yeni kesfettim.. yazılar resimler cok keyifli..ellerinize ve midenize saglik :)

Adsız dedi ki...

bizler için bu sayfayı hazırladığınız için tüm konyalılar adına teşekkür chat mirc sohbet muhabbet sohbet odaları mirc sohbet mirc chat Elazığ sohbet Muhabbet kuşlarında banyo yapımı Omegle Facebook arkadaş listesini gizleme konya sohbet chatroulette sitene sohbet ekle sitene chat ekle kameralı chat kameralı sohbet adıyaman sohbet konya chat Adana sohbet Izmir sohbet gabile hakkarim video 75 arama motoru chatroulette türkiye mırc mirc indir toplist mirc indir halı ederim.