Perşembe, Ağustos 28, 2008

Cafer'in Yeri

İstanbul - Ankara yolunda giderken içimizi hep bir heyecan kaplar... Bu heyecanın nedeni aynı zamanda puslu havada arabamızı karşı şeride parkedip tırların önünden karşıya geçmemize de neden olur... Bahsettiğim şey bolu dağı et lokantaları... Mübarek hayvan neyle besleniyorsa burda yediğiniz etin tadını başka yerde almanız baya zordur... Hele dışarıya oturup aşağıdaki orman ve bitmemiş Bolu tüneli viyadük manzarasını izlemenin keyfine diyecek yoktur. İştee gel zaman git zaman o bitmez denilen tünel bitti... bitti ama lokantaları da bitirdi. Ama artık yeni yolda da bu lokantalar açılmaya başladı. "Cafer'in Yeri" bunlardan biri. Cafer'in Yeri İstanbul'dan Ankara'ya giderken yeni yapılan bolu tünelini geçtikten sonra, nispeten Ankara'ya yakınca.

Yardımcı gurmelerimle (toplam 4 kişiyiz) Cafer'in Yeri'ne gittik ve kendimize 1 kg pirzola ile yarım kg köfte söyledik... Tabii etler gelmeden önce o meşhur şoför uyutan koyun yoğurduyla (Sertavul Geçidi'ndeki koyun yoğurdu daha iyidi), kızarmış ekmek, salata ve tereyağ bal kombosu geldi. Bunların gelmesindeki amaç (en azından salatayla yoğurdun) etle beraber yenmesi olsa da geldikten yaklaşık 147 sn sonra tükendikleri için bu amaçlarına ulaşamazlar...


Her neyse, bu malzemeler hunharca tüketildikten az sonra şovun kahramanı yani kara etler de masamıza teşrif ettiler.


1 kilo pirzola, yarım kilo köfte = 4 mutlu adamKözlenmiş canavarlar...

Aman yarabbi lokum gibi mübarekler : ) .

F/P
Efendim tüm bu gördükleriniz bize (4 kişi) 58 YTL'ye patladı... Hesabınızı kitabınızı yapın lokumları unutmayın ; ) ...


Bu Dörtdivan beni bitirdi nasıl bi yerdir...

5 yorum:

Adsız dedi ki...

Sayın Gurmem,

Bu güzergah üstünde sizden daha fazla incelemeler bekliyoruz.

erektus dedi ki...

hey be, ne heybetli köfteler pirzolalar! bir tarafım şişecek akşam akşam :S

CaferUstaninYeri dedi ki...

Sevgili müşterileriz; otoyol üzerinde Dörtdivan mevkiinde bulunan Cafer Usta'nın Yeri iki taraflı olmak üzere kapatılmıştır. Sebebi ise Metro(MEPET) LTD. ŞTİ. A.Ş tarafınca kasalarımıza el konulmasıdır. Yetkili mercilere bildirilmiştir. Son 3 aydır işletmemiz Metro Group kısaca MEPET şirketi tarafından işletilmekteydi. Üç(3) gün içinde Cafer Usta'nın Yeri Dörtdivan mevkiin de bulunan tesislerimiz kapatılacaktır. Yalnız Bolu Dağın da bulunan ASIL Cafer Usta'nın Yeri hizmetine devam etmektedir ve kısa sürede yeni yüzü ile hizmetinize sunulacaktır.
Değerli Müşterilerimiz, anlayışınızdan ve saygınızdan ötürü Teşekkür ederim.
Cafer Usta'nın Yeri YÖNETİMİ

allameseyyah dedi ki...

Cafer Usta'nın Yeri'ne Ulaşamıyorum

Ev arkadaşım cep telefonunu tesislerde unutmuş tesisleri arayamıyorum.

Telefon numarası bilen var mı?

allameseyyah dedi ki...

Cafer Usta'nın Yeri'ne Ulaşamıyorum

Ev arkadaşım cep telefonunu tesislerde unutmuş tesisleri arayamıyorum.

Telefon numarası bilen var mı?

Kendi telefon mumaram 555-638-22-88